Sebastian Buczek

Producent muzyki low-fi. Tłoczy dziwne niezwykłe płyty.

Artysta grafik eksperymentujący z brzmieniem i nietypowymi, archaicznymi metodami zapisu muzyki. Do tłoczenia
i odtwarzania płyt stosuje nieoczywiste materiały i technologie – polimer, plastik, szkło i wosk. Tworzy wartość na wskroś obowiązującym trendom, dążąc do dyskusyjnej jakości nagrań, szumów oraz ograniczonej liczby odtworzeń płyty. W epoce płyt winylowych i kaset kiepska jakość była zawsze obecna – gorszy wzmacniacz, gorsza igła. Obecnie,
w dobie perfekcyjnej technologii i krystalicznie czystego dźwięku szumy, niska jakość nagrania oraz zanikający zapis mogą być cenne, ciekawe, i niepowtarzalne. Sprawiają, że jest inaczej, pobudzają i przerywają rutynę. Miejsce na low-fi jest w wyobraźni.

www.altanovapress.com

Bariści. Pracują z kawą.

Konrad Wyczólkowski i Andrzej Trzciński

Są purystami, szukając niuansów w aromacie kawy. Przeszli wspólnie szkolenie baristyczne by stworzyć KapKap Cafe, kawiarnię, która nie jest zwykłą kawiarnią. To miejsce, które zmienia tradycyjny sposób doświadczania kawy, poprzez edukację oraz budowanie świadomości wyboru, którego możemy dokonać za każdym razem kiedy sięgamy po filiżankę napoju, w którym wyczuwalnych aromatów jest więcej niż w winie. To także jedyne miejsce w mieście gdzie parzy się kawę na tyle sposobów – w stylu włoskim na bazie espresso, filtrowaną, próżniowo, a przede wszystkim metodą przelewową dowodzącą, że czarna kawa może być niezwykle różnorodna i delikatna w smaku. Współpraca
z najciekawszymi palarniami, eksperymenty z ziarnami, wodą i sprzętem, ciągłe poszukiwanie nowych metod parzenia są jak mówią, ich metodą na rozwój indywidualnej kawowej ścieżki.

Facebook: KapKapCafe

Designer i konstruktor. Dzięki niemu powstają piękne ujęcia z powietrza

Kuba Jakubczyk

Jego specjalizacja to bezzałogowe statki powietrzne. Jej korzenie tkwią w zainteresowaniu lotnictwem oraz w dziecięcej pasji modelarskiej, która po latach przerodziła się w biznes. Tworzy unikalne rozwiązania dla kinematografii, projektując i budując elektroniczne stabilizatory obrazu. Dzięki jego stale udoskonalanym i rozwijanym, innowacyjnym konstrukcjom filmowcy i fotograficy mogą robić piękne ujęcia z powietrza przy użyciu multi-śmigłowców. Działa
i odnosi realne sukcesy na niszowym rynku o zasięgu globalnym dokąd trafia praktycznie cała produkcja z jego jednoosobowej manufaktury.

www.shop.hdairstudio.com

Grafik koncepcyjny. Projektuje światy równoległe

Marek Okoń

W swoim domowym studio na jednym z lubelskich osiedli wizualizuje koncepcje reżyserów i producentów światowych hitów filmowych oraz kultowych gier. Na podstawie opisu tworzy wygląd i funkcjonalnośćpostaci, przedmiotów lub lokacji, które wymodelowane później przez grafików 3D sąpunktem wyjścia do budowy scenografii, kostiumów, czy oświetlenia planu. Jego prace sątakże z powodzeniem używane do w  wizualizacji oraz promocji tytułów. Jego ostatnie realizacje to: Jupiter: Ascending – najnowsza produkcja rodzeństwa Wachowskich oraz Guardians of the Gallaxy Studia Marvel. Na swoim koncie ma między innymi prace przy produkcjach ekskluzywnych tytułów na PS3: The Last of Us i Uncharted Studia Naughty Dog oraz serii Crysis Studia Crytek. Po godzinach odpoczywa rysując dla siebie.   www.okonart.com

Płatnerz. Zbroi bractwa rycerskie.

Tomek Samuła

W swojej pracowni działa ogniem, młotem i kowadłem. Specjalizuje się w zbrojach i elementach uzbrojenia z drugiej połowy XV wieku, gdy pancerz miał jeszcze praktyczne, a nie ceremonialne znaczenie, a zakuty w stal rycerz stanowił
na polu walki jednostkę taktyczną o znaczeniu zbliżonym do współczesnego czołgu. Tworzy na potrzeby hobbystów
z ruchu rekonstrukcyjnego w całej Europie. Stosuje zarówno tradycyjną, jak i współczesną technologię obróbki metalu. Wykuwa wierne, kolekcjonerskie repliki hełmów i pancerzy zachowujące jak największą zgodność z duchem epoki oraz
inne elementy oręża dla miłośników turniejowych bohurtów.

www.tomala.lublin.pl

Podkuwacz koni. Sprawia, że konie chodzą na prostych kopytach.

Radosław Mojsym

Jest jedną z najważniejszych osób w całym końskim życiu. Pełni funkcję psychologa i lekarza. Ze swoimi podopiecznymi widuje się od lat, regularnie co kilka tygodni i zwykle zna lepiej niż ich właściciele. Przyjaźnią się.
Profesjonalny, świadomy podkuwacz jest odpowiedzialny za komfort zwierzęcia. Prostując końskie kopyta koryguje ich ustawienie, od którego zależy praca kręgosłupa oraz cała motoryka ruchu i zdrowie konia. Niefachowe podkucie może okaleczyć zwierzę, a wykonane prawidłowo dać mu nowe życie. Kluczem jest znajomość fizjologii i końskich nawyków, opatentowany sposób pomiaru kopyt oraz wieloletnie doświadczenie. Mówi, że koniom powinno się wygodnie chodzić po kamieniach, a bez kopyt nie ma konia.

http://www.mojsym.com

Kreatorka różdżek. Rozdaje pozytywną energię.

Katarzyna Sierżant

Różdżka jest osobistym amuletem mocy obecnym w naszym życiu od zarania wieków. Przewija się przez naszą historię, legendy i kulturę. Różdżka powstaje z rzeczy zwykłych: kamieni, patyków, piór tworzących piękno i magię dookoła nas.
Pasjonują ją kryształy i ezoteryczna strona życia. Zna się na symbolach. Tworzy magiczne przedmioty z natury, czasu, intuicji i wyobraźni. Zbiera dary natury, łącząc w całość elementy przyrody nieożywionej z ożywioną. Nie używa sztucznych komponentów. Jej różdżki czarują na wszystkich kontynentach. W międzyczasie prowadzi warsztaty hula-hop. Pobudza wyobraźnię.

facebook: wands of transformation
facebook: hulanie.com

Artystka cukiernictwa. Tworzy artystyczne wypieki.

Iga Sarzyńska

Prowadzi cukierniczą pracownię artystyczną, w której według własnych projektów tworzy słodkie dzieła sztuki: torty, babeczki i ciasteczka. Należy do czwartego pokolenia piekarzy i cukierników, od 100 lat obecnych na Lubelszczyźnie. Inspiracją był dla niej jej ojciec, który zapoczątkował w Polsce piekarstwo artystyczne. Sama wybrała cukiernictwo, którego po studiach uczyła się w akademii Baking Arts w San Francisco i Bonny Gordon School w Toronto. Jej projekty cechuje prostota i minimalizm, a łączą pastelowe kolory. Mówi, że największym wyzwaniem jest kompromis pomiędzy oczekiwaniami klienta, a jej własną wizją.

www.art.sarzynski.com.pl

Ułan. Twórca kopii mundurów historycznych.

Henryk Szewczak

Szyje mundury historyczne na potrzeby przemysłu filmowego, na zamówienia grup rekonstrukcyjnych z całego świata, ze względów sentymentalnych oraz do muzealnej gabloty. W pracowni powstają 2-3 mundury tygodniowo. Zgodność z oryginałem wymaga ręcznego szycia i wykończenia. Repliki powstają na podstawie ikonografii lub zdjęć. Pracownia ma na koncie większość wzorów mundurowych, poczynając od Księstwa Warszawskiego, a kończąc na II Wojnie Światowej. Czynny komendant stowarzyszenia Konna Grupa im. VII Pułku Ułanów Lubelskich. Jak mawia: koń, szabelka i butelka to Polaków miłość wielka.

www.munduryczarnecki.pl

Inżynier robotyk. Akordeonista.

Bartłomiej Stańczyk

Grający od dzieciństwa na akordeonie miłośnik polskich oberków z pasją do nauki i tworzenia rzeczy funkcjonalnych.
Połączył miłość do muzyki ludowej z zaawansowaną technologicznie robotyką. Stworzona przez niego firma ma dwa,
z pozoru nie związane ze sobą oblicza. Pierwsze to jedyna w Polsce pracownia budowy i restauracji aerofonów, dzięki której szansę na przetrwanie zyskała wiedza starych mistrzów. Drugie to jedno z nielicznych biur inżynieryjno – projektowych specjalizujących się w robotyce medycznej, zaangażowane w badania podstawowe z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Niegdysiejszy dylemat: akordeon czy inżynieria; akademia czy politechnika już nie istnieje. Akordeony i roboty, z pozoru dwa różne światy, połączyła zaawansowana mechanika.

www.accrea.com

Konstruktorzy. Twórcy brakującego ogniwa w rozwoju motoryzacji

Andrzej i Paweł Sawiccy

Ojciec – były pilot śmigłowców. Syn – inżynier związany z przemysłem lotniczym. Razem – konstruktorzy dzielący wspólną wizję dominacji niszy lekkich, składanych jednośladów. Ich pomysł miał być poręcznym środkiem transportu pomiędzy wystawcami na salonach lotniczych, a awansował do roli brakującego ogniwa w rozwoju motoryzacji. Jest formą pośrednią pomiędzy rowerem, a skuterem. Urządzeniem z napędem spalinowym, lekkim jak rower. Przedstawiamy „Jeżdżaka”!

www.jezdzak.pl

Aerografik. Twórca galerii w ruchu.

Adam Brzezowski

Twórczość, którą kiedyś uprawiał na płótnie, przeniósł z pracowni do jeżdżących galerii. W fotorealistycznym retro stylu realizuje fantazje swoich klientów na bryłach, płaszczyznach i wszelakich podłożach, wierząc, że malowanie zmienia przedmiot i jego formę. Specjalizuje się w wizualnym tuningu motocykli, rowerów i instrumentów muzycznych. Nie unika malowania murali ani ludzkiego ciała. Nie lubi pejzaży. Baki i kaski zdobią portrety, czaszki i zwierzęta. Mówi, że klienci kupują jego życie razem z grafikami.

www.aerograf-airbrush.pl